logo         


Úvod »KNIHY S AUTOGRAMEM» FRANT.KOLÁŘOVÁ-VLČKOVÁ + AUTOGRAM-ZA NAŠICH PRADĚDŮ


        

FRANT.KOLÁŘOVÁ-VLČKOVÁ + AUTOGRAM-ZA NAŠICH PRADĚDŮ

Prodáno

 

Skladem: 0 ks
Číslo produktu: 3140
Hlídací pes:
Hlídací pes

Kompletní specifikace

POLOKOŽENÁ VAZBA-Z KRONIKY RODNÉHO KRAJE-PEROKRESBY-Dr. R. HAVLÍK. Vydáno v Německém Brodě v roce 1939, zažloutlé listy, vazba běžně opotřebená- dobrý stav.

Františka Kolářová-Vlčková + autogram, narodila se dne 19. ledna 1883 jako prvorozená dcera rolníka Josefa Vlčka v České Jablonné č. 13. Zde strávila své dětství a chodila do obecné školy. V Chrudimi vystudovala učitelský ústav a od r. 1902 vyučovala na školách v Horním Studenci u Chotěboře, později na měšťance v Kamenici nad Lipou. V letech 1908 – 1911 studovala na filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze dějepis a zeměpis. Po I. Světové válce působila deset let na učitelském ústavu v Bánské Bystrici a od roku 1929 přednášela na Pedagogické akademii v Bratislavě. Zde se též provdala za inženýra Jana Koláře a po jeho smrti zpracovala a vydala knižně jeho vzpomínky z cest po Rusku a Západní Asii.

Kniha vyšla v roce 1936 pod názvem „Na vlnách revoluce v zemi věčných ohňů“. Roku 1938 Františka Kolářová odešla  do penze a odstěhovala se do Prahy. V letech 1946 – 1947 přednáší na Vysoké škole zemědělské v Praze. V roce 1950 se vrací do svého rodného kraje ke své nejmladší sestře provdané Hladíkové v Pořežíně, kde se až do konce svého života věnuje literární činnosti. Napsala a vydala několik knih: „Za našich pradědů“, „Ledy se lámou“, „V nárazech vichřice“, „Mrazivé jaro“ a „Síla naděje“. Smrt však přerušila její práci, zemřela dne 16. února 1956 v Pořežíně a je pohřbena v rodinném hrobě v Přibyslavi.

Hlídací pes
Watch DOG


Informovat na e-mail při změně:


       když cena klesne pod

        když produkt bude na skladě


Zadejte Váš e-mail: